فوتبال جام ملت های آفریقا 2017

African Cup of Nations 2017

فوتبال جام ملت های آفریقا 2017

رویداد خارجی
شنبه, ۲۵ دی ۱۳۹۵ تا یکشنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۵


لیبرویل , گابن


884
  • فوتبال
  • آفریقا
  • گابن
  • جام ملت ها

سی و یکمین دوره‌ی بازی های جام ملت های آفریقا با شرکت 16 تیم در گروه های چهار تیمی به مدت 23 روز در چهار شهر مختلف گابن برگزار می شود.این مسابقات هر دو سال یکبار زیرنظر فدراسیون فوتبال آفریقا برگزار می شود. ابتدا قرار بود لیبی میزبان این مسابقات باشد، اما به دلیل جنگ داخلی میزبانی در ماه آگوست 2014 از این کشور گرفته شد و به گابن سپرده شد. قهرمان این رقابت به مسابقات جام کنفدراسیون ها  در تابستان 2017  راه پیدا خواهد کرد.
این مسابقات هم چنین 60امین سال برگزاری خود را تجربه خواهد کرد.

انتخابی:
قرعه کشی انتخابی این بازی ها بلافاصله پس از انتخاب میزبان،در ماه آوریل 2015 رخ داد. نام کشور میزبان نیز علی رغم حضور اتوماتیک ،در این قرعه کشی دیده می شد، البته بازی های این تیم در گروه فقط به صورت دوستانه و بی تاثیر بر انتخابی بود.
51تیم در مسابقات انتخابی حضور داشتند که برخلاف انتظار نام نیجره، قهرمان سه دوره‌ی این بازی ها به چشم نمی خورد.

 

ورزشگاه های میزبان:
چهار ورزشگاه در شهر های لیبرویل، فرنسویل، اویم و بندر جنتیل در اکتبر 2016 آمادگی خود برای میزبانی ازین بازی ها را اعلام کردند.

بیش از 40 کشور پخش تلوزیونی این رقابت ها را به عهده دارند.

محل برگزاری مراسم افتتاحیه و فینال:
استادیوم شهر لیبرویل

 

رکوردها : مصر با 7 عنوان، بیشترین تعداد قهرمانی را در طول تاریخ برگزاری این رقابت ها دارد؛ غنا و کامرون هرکدام با 4 عنوان در رده های بعدی هستند. + این دومین دوره ی میزبانی کشور گابن می باشد؛ همچنین مصر و غنا با 4 دوره، رکورد دار میزبانی این مسابقات هستند. +

تیم های شرکت کننده : گروه A:گابن، کامرون، بورکینافاسو، گینه بیسائو + گروه B: الجزایر،تونس، سنگال، زیمباوه + گروه C: ساحل عاج،کنگو، مراکش، توگو + گروه D: غنا، مالی، مصر، اوگاندا +