یونیورسیاد زمستانی 2017

Winter Universiade 2017

یونیورسیاد زمستانی 2017

رویداد خارجی
یکشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ تا چهارشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۵


آلماتی , قزاقستان


1124
  • یونیورسیاد
  • دانشجویی
  • زمستانی
  • آلماتی
  • قزاقستان

تور مرتبط

یونیورسیاد دانشجویی، یک رویداد چند ورزشی بین المللی است، سازمان یافته برای ورزشکاران دانشگاهی توسط فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی (FISU) می باشد. این نام ترکیبی از کلمات "دانشگاه" و "المپیاد" است. یونیورسیاد دانشجویی که اغلب به زبان انگلیسی به عنوان بازی های دانشگاه های جهان نامیده می شود،بزرگترین رویداد چند ورزشی در جهان به غیر از بازی های المپیک است. یونیورسیاد اخیر زمستانی در سال 2015 بین گرانادا در اسپانیا و Štrbské Pleso و Osrblie در اسلواکی تقسیم شد.

28امین یونیورسیاد زمستانی:
یونیورسیاد زمستانی 2017 ، بیست و هشتمین دوره‌ی برگزاری این رقابت ها خواهد بود که درطی 12 روز در آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.
دانشجویان ورزشکار 17 تا 28 سال از سراسر جهان برای شرکت در این رویداد بین المللی بزرگ به آلماتی سفرخواهند کرد.

سالن های ورزشی:
پیش از آن گزارش شد که قزاقستان 950 میلیون دلار برای برگزاری این رقابت ها هزینه خواهد کرد.. مجموعه های یخی، دو میدان یخ،دهکده‌ی ورزشی و ترمینال فرودگاه بین المللی و بسیاری سالن ورزشی و غیر ورزشی برای این مسابقات در آلماتی ساخته خواهد شد.
هزینه در نظر گرفته شده به نظر کم میرسد،این موضوع به این دلیل است که برخی از امکانات برای 7 امین دوره‌ی بازی های زمستانی آسیایی که آن نیز در قزاقستان برگزار شد،ساخته شده است. بخشی از رقابت ها در آلماتی به وقوع پیوست و ازاین جهت  بعضی سالن های موجود تنها بازسازی شدند.

ورزش ها:
ورزش دوگانه، اسکی آلپاین، اسکی کراوس کانتری، اسکیت نمایشی، اسکیت سرعت، اسکیت آزاد، اسنوبرد، کرلینگ، هاکی روی یخ، اسکی پرش

محل برگزاری مراسم افتتاحیه:
قصر یخی آلماتی

تیم های شرکت کننده : انتظار می رود که حدود 64 فدراسیون ملی ورزش دانشگاهی ورزشکاران خود را به این مسابقات بفرستند. +